Manço’nun Belçika’daki evi müze oldu

Manço'nun Belçika'daki evi müze oldu

Başlangıç töreninde kurdeleyi Uzlaşma Evi Derneği Başkanı Aslı Gülerman ve Brüksel bölge hükümeti milletvekili Mahinur Özdemir birlikte kesti.

Törene, Liege Belediyesi’nin kültürden sorumlu Başkan Yardımcısı Jean Pierre Hupkens, Beçikalı ve Türk sanatçılar, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve Manço hayranları katıldı. Açılışa Uzlaşma Manço’nun ailesinden katılım olmamasını ”üzücü” ve ”iletişim kopukluğuna” bağlayan Dernek Başkanı Gülerman, ”Bir yanlış kavrama oldu ve giderilemedi ama bunun bedelini Uzlaşma Manço ödememeli” dedi.

Gülerman, ”Barışma Manço Evi’nin açılışıyla doğrusu koskocoman adım atıldı. Buranın müze olması için başvurduğumuz Liege Belediyesi’nden olumlu yanıt geldi. Önümüzdeki günlerde Türk Kültür Bakanlığı’yla da görüşmeler yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Gülerman, kültür evinin en ince ayrıntısına kadar müzeye dönüştürülmesinin Türkiye ve Belçika arasındaki dostluğu daha da güçlendireceğini ve burada belediyenin de desteğiyle Fransızca ve Türkçe dil kursları yanına saz ve halk oyunları kursları verileceğini belirtti.

MANÇO AİLESİ KIRGIN

Doğukan Manço ise, yaptığı açıklamada dernek yönetimi sorumluluk sahibi olmasa da bir dönem başkaları göre satın alınan evde babasından kalan eşyaların internette satışa çıkarılmasından üzüntü duyduğunu ve yaşanan sözde tatsızlıkların kendisini bu projeden soğuttuğunu belirtti.

ntvmsnbc

Son Haberler

spot_imgspot_img
136,8k Takipçiler
Takip Et
Önceki İçerikOnur gecesi
Sonraki İçerikAda soğanı Görmek

Sonraki Haberler

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_imgspot_img